top of page

En İyi Saç Ekim Yöntemi

En İyi Saç Ekim Yöntemi Hangisidir? FUE&DHI

Pek çok nedenden dolayı saçı dökülen veya seyrekleşen kişiler, saç ekim yöntemine başvurmaktadır ve bu noktada karşılarına en iyi saç ekim yöntemi arasından FUE ve DHI plana çıkmaktadır. Cerrahi bir operasyon gerektiren ve çoğu kişinin tercih ettiği FUE yöntemi, enseden alınan saç tellerinin kelleşen bölgeye ekilmesidir. Enseden alınan örnek saç telleri kelleşen bölgeye kanallar açılarak tek tek ekilir. Ardından doğal saçlara adapte olması beklenir.

FUE saç ekim yönteminde saç tellerinin enseden alınmasının nedeni, ensedeki saçların erkeklik hormonlarına karşı daha az duyarsız olmasından dolayı, bu bölgedeki saçlar daha az dökülür. FUE yöntemiyle saç ektirdikten sonraki süreçte 5 -6 ay sonra saç çıkmaya başlar. DHI saç ekim yöntemi, en iyi saç ekim yöntemleri arasından son zamanlarda daha çok tercih edilmektedir. Bunun nedeni FUE yöntemine göre, yapılan işlemlerin daha az olmasıdır.

DHI saç ekim yöntemi pen isimli alet aracılığıyla saç derisinin içine, saç tellerini yerleştirme işlemidir. Cerrahi herhangi bir operasyon gerektirmeyen bu işlemde, kanal açma ve saç ekimi aynı anda yapılır.

DHI Mı FUE Mi?

Saçları, seyrekleşen ya da dökülen kişiler, saç ekim yöntemini tercih etmektedir. Gelişen saç ekim teknolojileri sayesinde saç ekimi oldukça kolay yapılmaktadır. En iyi saç ekim yöntemi arasında yer alan DHI ve FUE, farklı saç ekim yöntemlerine sahiptir.

FUE tekniğiyle saç ekimi tıbbi operasyon gerektirmektedir. Enseden alınan saç tellerinin kel olan bölgeye kanallar açılarak yerleştirilmesiyle yapılır. Yaklaşık 6 ay sonra ekilen saçlar çıkmaktadır. FUE yöntemi 3 aşamadan oluştuğu için uzun bir süreci vardır. FUE yöntemiyle yaklaşık 4000-4500 grefte saç ekilebilir.

DHI saç ekim yöntemi ise son zamanların popülerleşen yöntemlerinden birisidir. Cerrahi operasyon gerektirmeyen bu yöntemde, kel olan bölgeye saç ekimi implanter pen cihazlarıyla yapılmaktadır. 6 ila 10 saat arasında süren bir işlem olan DHI yönteminde, 2500 grefte saç ekimi yapılmaktadır. İki aşamadan oluşan bir yöntemdir. Her iki yöntemde de işlem öncesinde lokal anestezi yapılmaktadır. Ayrıca işlemlerden önce saç derisinin ve saç anatomisinin uygunluğu tespit edilmektedir. Kişinin kellik durumuna göre ve saç yapısına göre iki yöntemden biri tercih edilebilir.

3000 Adet Saç Ekimi Ne Kadar?

Saç ekimi, kelleşen veya saçın seyrekleşen bölgesine yapılan işlemdir. Saçın durumuna göre çeşitli miktarlarda saç ekimi yapılmaktadır. 2500 ila 17.000 adet arasında saç ekimi yapan saç ekim merkezleri bulunmaktadır.

3000 adet saç ekimi yaptırmak için fiyat aralığı saç ekim merkezlerine, saçın durumuna ve yapılacak yönteme göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca ekilecek saçın kalitesine göre de fiyat aralığı değişebilmektedir. 3000 adet saç ektirmek isteyenler ekilecek grefte saç başına ücret ödemektedir. Bu durum her saç ekim merkezine göre değişiklik göstermektedir. Son zamanlarda oldukça yaygınlaşan saç ekimi, eskiye oranla daha uygun fiyatlarda yapılmaktadır.

Teknolojik aletlerin, kullanılan yöntemlerinin ve taleplerin artması saç ekim ücretlerinin de düşmesine neden olmaktadır. Ayrıca yapılacak işlemlerin daha az olması da fiyatların ortalama altına inmesine sebebiyet vermektedir. Her bütçeye uygun saç ekim merkezi bulabilmek mümkündür.

Kaliteli Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Dökülen veya seyrekleşen saçların yerine ekilen saçların kaliteli olması önemlidir. Ekilen grefte saçın kaliteli olması, sonraki süreçleri de etkilemektedir. Kaliteli grefte saç yapılan işlem sonrasında doğal saçların da dökülmesini de engellemektedir. Ayrıca ciltte çeşitli sorunlara da neden olmayabilir. Bundan dolayı saç ekimi yapılan bölgeye kaliteli, saçın anatomisine uygun grefte saç ekilmelidir. Bunun dışında yapılan saç ekim işleminin kaliteli ve doğru bir şekilde yapılması da önemlidir.

Uygulanacak saç ekim tekniğin doğru ve planlı şekilde yapılması, kaliteli aletler ve grefte saçın kullanılması, saç ekiminin kalitesini artırmaktadır. Bunların dışında kaliteli saç ekimi için kafanın yapısı, saçın uzama yönü ve saç köklerinin kalınlığı da önemlidir. Kaliteli saç ektirmek isteyenler bu işte profesyonel ve deneyimli saç ekim merkezlerini tercih edebilirler. Aksi halde sağlık açısından kötü sonuçlar doğurabilir.

Saç Ekimi İyi Mi?

Son zamanlarda yaygınlaşan saç ekim işleminin iyi olup olmadığı tartışma konusudur. Kellik sorunundan kurtulmak isteyenlerin tercih ettiği saç ekiminin iyi olup olmadığını, uygulanan yöntemin türü ve ekilen grefte saçın niteliği belirlemektedir. Bunların yanı sıra saç ekim merkezinin güvenirliliği, uzman ve profesyonel destek almak da saç ekiminin iyi olup olmadığını göstermektedir.

Saç ekimi doğru bir şekilde yapıldığı takdirde iyi sonuçlar doğurabilir. Saçın doğru ve uygun şekilde ekilmesi, saç kanallarına zarar gelmemesine dikkat edilmesi, kafanın ve saçın yapısına göre saç ekimi yapılması iyi sonuçlar verebilir. Saç ekildikten sonra bekleme süresi, saç ekiminin iyi olup olmadığının anlaşılmasında önemli bir süreçtir. Bu süre içerisinde var olan saçlarda dökülme, ciltte iltihaplanma ya da çeşitli cilt sorunları görüldüğü takdirde saç ekimini iyi olmadığı anlaşılabilir. Genel olarak bakıldığında kellik sorunundan kurtulmak isteyenler için saç ekiminin iyi bir yöntem olduğu söylenebilir.

Saç Ekimi Var Olan Saçlara Zarar Verir Mi?

Saç ekimi yaptırmak kellik sorununu çözse de bazı sorunlara yol açabilir. Bunlardan birisi ekilen saçların var olan saçlara zarar verebileceğidir. Ekilen saçların çıkması ve saç derisiyle uyum sağlayabilmesi için belli bir süre beklemek gereklidir. Bu durum yapılan işlemin türüne göre değişiklik gösterebilir.

Saç ekildikten sonra var olan saçlar veya ekilen saçlarda bir miktar dökülme olabilir. Bunun nedeni yapılan işlemin yarattığı travmadır. Ekilen saçların deriyle ve diğer doğal saçlarla uyumlanması zaman alacağından dolayı hem doğal saçlarda hem de ekilen saçlarda dökülme görülebilir. Fakat bu geçici bir durumdur. Yaklaşık iki hafta sonra dökülme durabilir. Saç ekimi sırasında doğal saçlara da anestezi uygulanması, doğal saçların kan kanallarından ayrılması veya yanlış işlemler var olan saçları dökebilir. Fakat kısa bir süre sonra bu dökülme durabilir ve dökülen yerlerden yeni saçlar çıkabilir. Yapılan saç ekim işlemi uygun ve doğru şekilde yapıldığı takdirde var olan saçlara herhangi bir zarar gelmeyebilir.

Saç Ektirmenin Zararları Var Mıdır?

Saç ektirmek isteyenlerin genel olarak merak ettiği sorulardan birisi saç ektirmenin herhangi bir zararı olup olmadığıyla ilgilidir. Saç ektirmek genel olarak zararsız bir işlem gibi gözükse de yanlış cerrahi operasyonlar ve uzman olmayan kişilerce yapılması çeşitli zararlara neden olabilir.

 • Yanlış şekilde yapılan saç ekim yöntemi ve deneyimsiz kişilerin yaptığı saç ekimi deride iltihaplanma, tahriş ve alerjiye neden olabilir.

 • Saç ekimi için örnek saçın alındığı bölgede ödem meydana gelebilir.

 • Kanal açma sırasında kanama veya deride açılma oluşabilir.

 • Yanlış lokal anestezi sonucunda doğal saçlarda dökülmeler ve deride çeşitli rahatsızlıklar oluşabilir.

 • Saçın ve kafanın yapısına uygun olmayan saç ekimi sonucunda saç köklerinde iltihap oluşabilir.

 • Saçın çıkış yönüne uygun şekilde ekilmeyen saçlar deride tahrişe ve saç kökünde yıpranmaya neden olabilir.

Bu tarz zararların yaşanmaması için saç ekiminde doğru teknik kullanılması ve uzman kişilerden yardım alınması gerekmektedir. Güvenilir, profesyonel ve bilindik saç ekim merkezlerin gidildiği takdirde herhangi bir zararı yoktur.

Saç Ekiminin Yan Etkileri Nelerdir?

Saç ekiminin ardından belli başlı yan etkileri görülebilir. Doğru olmayan yöntemler ve bilgisiz kişiler tarafından yapılan saç ekimi pek çok yan etkiye neden olabilir. Yan etkilerle karşılaşmamak için güvenilir ve uzman saç ekim merkezlerine gitmek büyük önem taşımaktadır.

 • Kanama saç ekiminde en sık görülen yan etkilerden birisidir. Saçın ekildiği bölgede saç kanallarının zarar görmesi veya fazla açılması kanamaya neden olabilir.

 • Saçın ekildiği bölgede veya kafa derisinde ödem oluşabilir. Sadece saç ekilen yerde değil, vücudun farklı yerlerinde de ödem görülebilir.

 • Saç derisinde veya saç köklerinde iltihap oluşabilir. Saçın çıktığı yönün tersine ekilen saçlarda iltihap sık görülmektedir.

 • Lokal anestezi veya yapılan işlemin yanlışlığından dolayı mevcut olan saçlarda ve ekilen saçta dökülmeler olabilir.

 • Saç ekilen veya saç ekimi için örmek saçın alındığı yerde kaşıntı oluşabilir.

 • Hıçkırık en az görülen yan etkilerden birisidir.

 • Saç ekilen bölgede kist oluşumu olabilir.

 • Saçın ekildiği bölgede saç derisinde çeşitli alerjik reaksiyonlar meydana gelebilir.

 • Saçın ekildiği bölgede veya örnek saçın alındığı yerde kabuklanmalar meydana gelebilir.

 • Saç ekiminden sonra taşikardi görülebilir.

 • Saç ekilen bölgede ağrı veya sızı oluşabilir.

Bu tarz yan etkiler görüldüğü takdirde hemen uzman doktora gidilmelidir.

Saç Ekimi Kanser Yapar Mı?

Kafa derisinde kelleşen bölgeye veya saçın seyrekleştiği bölgeye saç ekimi yapılmaktadır. Saç ektirmek isteyenler bu işlem hakkında pek çok noktayı merak etmektedir. Saç ekiminin kansere yol açmadığı bunlardan birisidir. Saç ekiminde grefte saçın deriye enjekte edilmesi kansere neden olmamaktadır.

Saç ekildikten sonra deride çeşitli yan etkiler görülebilir ancak kansere yol açan etkiler olduğunu söylemek mümkün değildir. Gelişen teknolojiyle beraber saç ekim yöntemlerinin de çoğalması ve kolaylaşması, bu işlemin steril bir şekilde yapılmasına da ön ayak olmaktadır. Bundan dolayı pek çok kişinin kellik sorunundan kurtulmak için tercih ettiği saç ekiminde, kansere yanı sıra çeşitli cilt sorunları dahi görülmemektedir.

Saç Ekimi Kimlere Uygulanmaz?

Saç ektirmek isteyen herkes bu işlemden önce çeşitli sağlık testlerini yaptırması gerekmektedir. Saç ekimi uzun süren bir operasyon olduğundan dolayı saç ektirecek kişilerde sağlık sorunlarının olup olmadığını tespit etmek önemlidir. Saç ekimini uygulanmayacağı kişiler şunlardır:

 • Hepatit B ve Hepatit C hastalarına saç ekimi yapılamaz.

 • AIDS ve HIV hastalarına ve bu hastalığı geçirmiş olanlara saç ekimi yapılamaz.

 • Psödopelade ve Liken planus hastalığı taşıyanlara ve hastalığı geçirenlere saç ekimi yapılamaz.

 • Saç ekimi için örnek saç alınacak yerde yeterinde saçı olmayanlara saç ekim işlemi yapılamaz.

 • 3 kez saç ekim işlemi geçirmiş ancak olumlu sonuç alamayanlara 4. kez saç ekim işlemi yapılamaz.

 • Diyabet, tansiyon, kalp ve böbrek rahatsızlıkları gibi kronik sorunları olan kişilere saç ekimi yapılamaz.

 • Doğuştan saçsız olan kişilere saç ekimi yapılamaz.

 • Hemofili hastalığı olan kişilere saç ekimi yapılamaz.

 • Çocuklar için saç ekimi yapılacaksa eğer sağlık raporu ve çeşitli testlerin sonucu gereklidir.

 • 50 yaş ve üzeri için saç ekimi yapılacaksa sağlık raporu gereklidir.

En İyi Saç Ekim Merkezi Yorumları

Saç ektirmek için güvenilir, uzman, profesyonel ve deneyimli saç ekim merkezlerine gitmek gereklidir. Pek çok kişi bu kriterlerdeki saç ekim merkezi bulabilmek için en iyi saç ekim merkezi yorumları ve müşteri deneyimlerini okumaktadır.

Yazılan yorumlardan ve tecrübelerden hangi saç ekim merkezlerinin iyi ve kaliteli olduğunu anlamak mümkündür. Ayrıca saç ekim merkezlerinin kullandığı teknolojik aletler ve saç ekim yöntemleri en iyi saç ekim merkezini belirleyen kriterlerden birisidir.

Saç ektirmek için bilindik, işinde eğitimli ve profesyonel ekiplerden yardım almak önemlidir. Saç ekiminin kaliteli ve doğru bir şekilde yapılması ve herhangi bir soruna neden olmaması için müşteri deneyim ve yorumlarını okumak, bilgi almak önemli olabilir.

Saç ekimi yapan merkezlerin planlı ve doğru bir şekilde saç ekimi yapması, kişinin saç ve deri yapısına uygun yöntemlerini kullanması müşterilerin dikkatini çekmektedir. En iyi saç ekim merkezi yorumlarını okuyarak hangi saç ekim merkezinin doğru ve steril şekilde çalıştığını ve etik kurallara uyduğunu anlayabilmek mümkündür.  Ayrıca bu tarz yorumları okumak kişiye uygun hangi yöntemin en iyi saç ekim yöntemi olduğunu anlamaya da yardımcı olabilir.

Türkiye’nin En İyi Saç Ekim Merkezi Ankara’da Nerede?

Saç ektirmeyi düşünenler ancak en iyi merkezin nerede olduğunu bilmeyenler Ankara’daki saç ekim merkezlerine bakabilir. Ankara’da çeşitli yerlerde uzman, deneyimli ve güvenilir pek çok saç ekim merkezi bulunmaktadır. Kişiye uygun olan en iyi saç ekim yöntemi belirlenerek, kısa sürede, gelişmiş teknolojik cihazlarla saç ekimi yapan merkezler vardır.

Saç ekimi yaptıran kişilerin deneyimlerini ve yorumlarını okuyarak Ankara civarında en iyi saç ekim merkezi öğrenilebilir. Ankara’da her bütçeye uygun şekilde, kaliteli saç ekimi yapan merkezler bulunmaktadır. Sağlık koşullarına uygun, doğru işlem sırasıyla saç ekimi yapılmaktadır. Gelişen ve popülerleşen saç ekimi teknolojisine uyum sağlayan Ankara’daki saç ekim merkezleri, steril bir şekilde çalışmaktadır.

Türkiye’nin en iyi saç ekimi yapan merkezlerini Ankara’da bulabilmek mümkündür. Saç ektirmeyi düşünenler ancak çekincesi olanlar, Ankara’daki saç ekim merkezlerine gelebilirler. Türkiye’deki en iyi saç ekim merkezlerinin bulunduğu Ankara’da çeşitli illerden hatta yurtdışından müşteriler gelmektedir. Saç ekim teknolojisini takip eden saç ekim merkezlerini Ankara’da bulabilmek mümkündür.

En İyi Saç Ekim Merkezi Ankara’da Nerede?

İstanbul’un yanı sıra Ankara’da da oldukça güzel ve kaliteli saç ekim merkezi vardır. Gelişmiş saç ekim teknolojisiyle çalışan Ankara’da pek çok saç ekim merkezi bulunmaktadır. Kişinin saç yapısına, kafa anatomisine uygun şekilde en iyi saç ekim yöntemi belirlenerek saç ekimi yapılmaktadır. Son zamanların oldukça yaygınlaşan estetik operasyonu olan saç ekimi Ankara’da da giderek yaygınlaşmaktadır.

Her bütçeye uygun, oldukça kaliteli, güvenilir ve sağlam saç ekim merkezlerini Ankara’da bulabilmek mümkündür. Çayyolu, Yenimahalle, Çankaya ve Ümitköy civarlarında oldukça kaliteli ve uzman saç ekim merkezleri bulunmaktadır. Çeşitli yerlerden araştırma yaparak Ankara’da saç ekimi yapan merkezler bulunabilir.

Ankara’da saç ekim teknolojisini takip eden, yeniliğe açık, müşteri memnuniyetini göz önünde tutan pek çok saç ekim merkezi bulabilmek oldukça kolaydır. Kişiye özel yöntemlerle ve grefte saçlarla profesyonel bir şekilde saç ekimi yapan merkez Ankara’da bulunmaktadır. Doğal bir saç görüntüsü elde etmek isteyenler ve kelleşme sorunundan kurtulmak isteyenler Ankara’daki saç ekim merkezlerine gelebilirler.

En İyi Saç Ekim Merkezi Ankara

Kafanın anatomisine, saç köküne ve saçın genel yapısına uygun şekilde saç ekimi yaptırmak oldukça önemlidir. Aksi halde pek çok sorunla karşılaşmak mümkündür. Bunun için en iyi, güvenilir, tecrübeli, sağlam ve bilindik saç ekim merkezlerine gitmek gereklidir. Diğer illerde olduğu gibi Ankara’da da oldukça güzel ve uzman saç ekim merkezleri bulunmaktadır.

Her cebe uygun, kaliteli grefte saçların ekildiği Ankara merkezli saç ekim yerleri oldukça güvenilirdir. Sağlığa uygun şekilde çalışan ve teknolojik cihazlar kullanılarak saç ekimi yapan merkezler Ankara’yı saç ekimi konusunda öne çıkarmaktadır. Uzman, tanınmış ve eğitimli kişiler tarafından yapılan saç ekiminden pek çok insan oldukça memnun kalmaktadır. En iyi saç ekim merkezlerinin bulunduğu Ankara’ya çeşitli illerden müşteriler gelmektedir. Saç ektirmek isteyen ve saç ekimi merkezinin güvenilir, profesyonel ve kaliteli olmasının isteyen herkes Ankara’daki merkezleri tercih edebilir. Herkese uygun en iyi saç ekim yöntemi belirlenerek planlı ve aşamalı bir şekilde saç ekimi yapılmaktadır.

bottom of page