top of page

DHI Saç Ekim Tekniği

dhi-hair-transplant-operation[1].jpg

Dhi Saç Ekimi Nedir?

Saç ekim yöntemleri arasında karşımıza sık çıkanlardan birisi dhi saç ekimi yöntemidir. Özellikle erkekler tarafından saç ekim işlemleri sıklıkla tercih edilen işlemlerden birisidir. Dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de sık sık saç ekimi tercih edilmekte ve bu anlamda birçok farklı yöntem ortaya çıkmaktadır.

Sizler de saç ekimi yaptırmak istiyorsanız sık tercih edilen işlemlerden birisi olarak dhi saç ekimi yöntemini tercih edebilirsiniz. Oldukça etkili olan bu yöntem uzman cerrahlar tarafından, hastane ya da özel muayene ortamlarında özenle yapılmaktadır.

Dhi’da Kullanılan Kalemlerin (İmplanterPen) Özellikleri Nelerdir?

Dhi saç ekimi işlemi, ilk kez 1900’lü yıllarda icat edilmiş ve kullanılmaya başlamıştır. Greft yerleştirme tekniği ile birlikte uygulanan bu yöntem özellikle Uzak Doğu ve Asya ülkelerinde çok yaygındır. İşlem esnasında implanter denilen kalemler uygulanır. Saç ekim işlemine göre kalemin ucunun büyüklüğü de değişebilmektedir.

Dhi kalemleri sayesinde saç kanal açma ve saç köklerine yerleştirme işlemleri aynı anda yapılır. Bu sayede saç köklerinin uzun süre bekletilmesine gerek kalmaz. Bu kalem sayesinde saçlarınızın çok daha kısa sürede çıkmasını sağlayabilirsiniz. İşlem aynı zamanda tamamen acısız bir işlem olduğu için de günümüzde dhi saç ekimi işlemi sıklıkla tercih edilen işlemlerden birisine dönüşmüştür.

İşlem esnasında kullanılan birçok farklı kalem türü bulunur. Bunlar arasında keskin uçlu olarak bilinen Sharp Needle İmplanter, Dull Needle İmplanter ( DNI Künt Uçlu) modeller yer alır. İki kalem arasında greft yerleşimi, ekim süresi, iğne uç değişimi ve iğne kesi boyutu gibi konularda farklılık vardır. Dhi saç ekimi sırasında sizin için hangi kalemin uygun olduğuna ise uzman doktorunuzun karar vermesi gerekir.

Kalem kullanımının hijyenik olması ve kişiye özel kullanım yapılması çok önemlidir. İleride çeşitli sorunlar ile karşılaşmamak için dhi saç ekimi işleminde uzman bir kişi ile çalışmanız sizler için en ideal seçenek olacaktır.

Dhi Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

Çok merak edilen konulardan birisi de dhi saç ekimi işleminin nasıl uygulandığı ile ilgilidir. Uzman kişiler tarafından yapılan bu işlem acısızdır ve lokal anestezi uygulaması ile yapılır. Öncelikle saç fölikülleri toplanır ve implenter denilen kalemin içine yerleştirilir. Bu işlemin çok dikkatli bir şekilde yapılması oldukça önemlidir.

 

Daha sonra dhi saç ekimi yapabilmek için her bir saç kökü kaleme yerleştirilir ve sonra ekim işlemi doktor tarafından yapılır. Saç köklerinin ekim aşamasında 40 ile 45 derecelik açı kullanılır. Burada doğru yön kullanılması da en önemli konulardan birisidir.

Saç ekim yönünün saçın çıkış noktasına doğru yapılması gerekir. Daha sonra kaleme yerleştirilmiş olan saç kökleri açı ve doğru yön belirlendikten sonra itme kuvveti ile ekime başlanılır. Kullanılan kalemin numarası 2 il 6 arasında olabilir. Bununla beraber dhi saç ekimi işlemi için yaklaşık olarak 10 ile 15 arası kalem ucu gerekir. Uçların farklı ölçülere sahip olmasında bir sorun yoktur. Saç kökü ve kalınlık yapısına göre işlem yapılabilir. Dhi saç ekimi işlemleri bu şekilde uygulanır ve en kısa sürede sonuç almak mümkün olur.

Dhi Saç Ekimi Operasyonu Kimlere Uygulanır?

Saç ekim işlemi, kadınlar ve de erkekler tarafından sıklıkla tercih edilse de en çok erkekler tarafından tercih edildiği bilinen bir gerçektir. Dhi saç ekimi işlemlerinin uygulanabilmesi için belirli bir şart yoktur.

İşlemin yapılabilmesi için en az 18 yaş sınırı bulunur. 18 yaş altı kişilerin herhangi bir nedenle dhi saç ekimi işlemini yapması yasal değildir. Aynı zamanda saçlarında ve kafa yapısında açık yaralar, egzama gibi deri hastalıkları olan kişilerin de saç ektirmesi uygun değildir.

Öncelikle dhi saç ekimi yaptıracağınız yeri seçmeli, muayene olmalı sonrasında bu işlem hakkında detaylı biçimde bilgi alarak kararınızı vermelisiniz. Saçlarınız sizin için çok önemlidir. Eğer saçlarınızın az olmasından ve dökülmesinden şikayetçi iseniz hayatınızda yeni bir başlangıç yapmak size iyi gelecektir. Gür ve sağlıklı görünen saçlar hayatınızda birçok yeniliği de beraberinde getirebilir.

Dhi Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

Dhi saç ekimi işlemi birçok avantaja sahip işlemlerden birisi olduğu için sıklıkla tercih edilmektedir. İşlemin bilinmesi gereken önemli avantajları arasında ise şunlar yer almaktadır:

  • Bu işlem sayesinde saç köklerinin sağ kalma ihtimali ve süresi çok daha uzun olur.

  • Bu saç ekimi tekniği, saç köklerinin doku dışında kalan kısımları için sağlıklı bir ekim işleminin gerçekleştirilmesi sağlanır.

  • Kesi alanı az olduğu için kanama az olur ve acı duyulmaz.  Bu oldukça önemli konulardan birisidir.

  • Dhi ekimi operasyonu sonrasında hızlı biçimde iyileşme görülür. Bu durum da sosyal ve iş hayatı açısından oldukça önemli avantajlardan birisidir.

  • Bu yöntemin tercih edilmesi halinde traşsız saç ekim yöntemi daha kolay yapılır. Böylece saçlarınızın tıraş edilmesinin yaratacağı rahatsızlık hissinden kurtulmuş olursunuz.

En İyi Dhi Saç Ekimi Merkezleri

Ülkemizin birçok farklı bölgesinde hizmet veren dhi saç ekimi merkezleri bulunur. Her bir merkezde farklı doktorlar, ekipler çalıştığı için en iyi olan merkezin hangisi olduğunun iyi biçimde araştırılmasına mutlaka önem verilmelidir.  

Saç ekim işlemleri, zorlu bir işlemdir ve bu nedenle mutlaka uzman kişiler tarafından yapılmasına önem verilmesi gerekir. Uzman ve alanında deneyimli bir ekip, gerekli hijyen kurallarının sağlandığı muayene ortamları ile birlikte son model teknolojik ürünlerin yer aldığı bir merkez dhi ekim için en ideal seçenek olacaktır.

Her şehirde neredeyse en az 1 tane olacak şekilde saç ekimi merkezi bulunur. Bu merkezler özellikler büyük şehirlerde çok daha fazla sayıya sahiptir. Sizler de öncesinde bu merkezleri araştırabilir sonrasında doğru seçimi yapabilirsiniz.  

Saç ekim merkezlerinin evinize yakın şekilde tercih edilmesi de işlemlerin daha kolay olmasını sağlayacak bir nokta olacaktır. Aynı zamanda daha önce dhi ekimi işlemi yaptıran bir yakınınız varsa ondan da tavsiye alabilirsiniz. Memnun kaldıysa o kişinin doktoru ile de görüşmeniz iyi olacaktır.

 

Dhi Saç Ekimi Fiyatları 2022

Saç ekim işlemleri konusunda en çok merak edilen konulardan bir diğeri ise dhi saç ekimi fiyatlarıdır. Her bir merkezde bu fiyatlar değişik rakamlara sahip olabilir. Bu durum hastanın yaşı, saçlarının durumu ile yakından ilgili bir konudur.

Eğer saç ekim işlemi çok yapılacaksa bu durumda fiyat da artış olabilir. Tam tersi durumlar da söz konusudur. Sizlerin de dhi saç ekimi fiyatları konusunda net bir bilgi alabilmeniz için mutlaka muayene olmanız gerekir.

Muayene, doktorlar tarafından yapılır ve saçlarınız gerekli testler ile incelenir. Yapılan incelemeler sonrasında saç ekimi için hangi yöntemin uygulanacağına karar verilir. Bundan sonrasında da dhi saç ekimi fiyatları belirlenir ve size iletilir.

Bu konuda müşterilerimizin yaptığı en büyük hatalardan birisi ucuz işlemler yaptırmayı tercih etmesidir. Ekonomik fiyatlara yapılacak bir dhi saç ekimi işlemi iyi olsa da bazı ucuz yerler saçınız için gerekli özeni göstermeyebilir. Bu durumda saçlarınız çok daha kötü bir hale gelecek ve ekim işlemi kalıcı olmayacaktır. Bu nedenle mutlaka kaliteli bir saç ekim merkezi araştırmaya özen göstermelisiniz.

Sık Sorulan Sorular

Saç ekim işlemleri ile ilgili merak edilen birçok konu bulunur. Saç kaybı neden olur, saç ekim süresi ne kadar sürer gibi birçok soru dhi ekimi yaptırmak isteyen kişilerin merak ettiği konulardan birisidir.

Sizler de eğer yakın zamanda dhi saç ekimi yaptırmayı düşünüyorsanız aklınızda çeşitli soru işaretleri olabilir. Bu konuda detaylı bilgi almak için yazımıza göz atmaya devam edebilir, sık sorulan soruların yanıtlarını kolayca bulabilirsiniz.

Saç ekimi oldukça ciddi bir konudur. Aklınızdaki soru işaretlerini tamamen gidermeden dhi yöntemi işlemi için başvuru yapmanız doğru olmayacaktır.

Saç Kaybının Nedenleri Nelerdir?

Saç kaybı, hem kadın hem de erkeklerde sıklıkla görülen bir sorundur. Bunun altında birçok sebep yatabilir. Dhi işlemi ile bu sorununuzu artık bir sorun olmaktan çıkarabilirsiniz.

Eğer saçınızda ciddi bir kayıp varsa ve bu durum sizi rahatsız ediyorsa dhi saç ekimi ile sağlıklı, sık ve gür saçların sahibi olabilirsiniz. Saç ekim işlemleri öncesinde ise doktorunuz siz saç kaybınız ile ilgili sorular sorabilir.

Saç kayıplarının sık görülen nedenleri arasında stres, sağlıksız beslenme, çeşitli sağlık sorunları, kemoterapi gibi nedenler yer alır. Aynı zamanda genetik faktörler de saç kaybında oldukça büyük bir öneme sahiptir. Dhi saç ekimi yapılmadan önce mutlaka saç kaybının altında yatan sebep araştırılmalıdır.

Deri problemleri, kozmetik etkenler, yanlış ürün kullanımı da saç kayıplarına neden olabilecek etkenler arasında yer alabilir.

Yaş Sınırı Söz Konusu Mudur?

Saç ekim esnasında yaş sınırı vardır. Her estetik işlemde olduğu gibi dhi saç ekimi için de işlem yaş sınırı 18 olarak belirlenmiştir. 18 yaş altı kişilerin saç ekim işlemi yaptırması uygun ve yasal değildir.

Aynı zamanda bu kadar erken yaşlarda genellikle yoğun bir saç kaybı yaşanmaz. Bu nedenle doktorların bu konuda çok dikkatli olması, yaş sınırını her hasta için uygulaması gerekir. Dhi saç ekimi için genellikle daha çok orta ve ileri yaşlar tercih edilir.

Saç ve kafa derinizde çeşitli hastalıklar varsa bu durumda da dhi ekimi işlemi yaptırmanız uygun olmayacaktır. Bu durumda sağlığınıza daha çok zarar gelme ihtimali olduğu için mutlaka bu hastalıklarınızı doktorunuza bildirmeniz gerekir.

Doktor tarafından yapılacak olan muayenelerde de hastanın sağlık düzeyinin dhi tekniği için uygun olup olmadığı detaylı biçimde araştırılmalıdır.

Dhi Saç Ekiminde Süre Ne Kadardır?

Dhi tekniği ile ilgili sık sorulan sorulardan birisi de işlemin ne kadar sürdüğüdür. Bu durum kişiden kişiye bazı farklılıklara neden olabilir. Bu durum saç ekiminin yoğunluğu ile ilgili doğrudan ilgili bir konudur.

Genel olarak baktığımızda ise dhi saç ekimi işlemi yaklaşık olarak 6 saatlik iki seanstan oluşur. Bu durum saç ekimin derecesine göre farklılık gösterebilir. Böyle bir durumda ekim işlemi, 9 saate kadar sürebilir. Sizler doktorunuza danışarak saç ekim işleminizin ne kadar süreceğini kolayca öğrenebilirsiniz.

İşlem acısızdır ve işlem esnasında lokal anestezi uygulanır. Saat açısından sizin için fazla bir zaman dilimi olsa bile dhi tekniği, acısız bir işlem olduğu için rahatlatıcı bir etken olacaktır.

Yeni Saçlara Kavuşma Süresi Ne Kadardır?

Saç ekimi sonrasında yeni saçların çıkması belirli bir süre alabilir. Bu durum kişiden kişiye değişiklik gösterecektir.

Genellikle dhi ekimi sonrasında, 6 aylık bir süre sonunda saçların çıkmaya başlandığı görülür. Bu zaman bazı kişiler için 1 seneyi de bulabilir.

Çoğu kişi dhi işleminden hemen sonra saçlarının hemen uzamasını ister. Ama bu konuda kesinlikle sabırlı olmanız ve yeni saçlarınızın çıkmasını beklemeniz gerekir. Bu süreyi genele yayacak olursak 6 ay ile 1 yıl demek doğru olacaktır. Bu süre sonunda dhi saç ekimi ile birlikte ekilen yeni saçlarınıza kavuşabilirsiniz. Saçlarınız yeni hayatınızın önemli dönüm noktalarından birisi olacaktır.

Dhi Saç Ekim İşlemi Birkaç Kez Yapılabilir Mi?

Saç ekim işlemleri kalıcı mıdır gibi sorular da sıklıkla sorulur. Bu işlemin kalıcı olup olmadığı sizlerin bakımı ile doğrudan ilgilidir. Dhi işlemi hayatınız boyunca bir kere ile sınırlandırılacak bir işlem türü değildir.

İlerleyen dönemlerde tekrar ihtiyaç duymanız halinde uzman bir doktor eşliğinde yeniden dhi ekimi işlemi yaptırmanızda bir engel yoktur. Yalnızca bu konuda dikkat edilmesi gereken bazı süreçler vardır. İlk saç ekimi ile ikinci saç ekiminiz arasında en az 6 aylık bir süre olmalıdır.

Bu süre dhi ekimi işlemi konusunda, mutlaka dikkat edilmesi gereken konulardan birisidir. Bu işlem sayesinde saç ekiminin çok daha etkili bir hale gelmesini de kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Dhi Saç Ekiminde Saçlar Ne Kadar Uzar?

Saçlar, saç ekim işlemi sonrasında belirli bir boya kadar uzar. Dhi saç ekim sonrasında yeni saçların çıkmaya başlaması 6 ay ile 1 yıl arasında değişir. İlk çıkan saçlar daha çok kıvırcık bir yapıya sahiptir ve daha güçsüz bir formu vardır. Aynı zamanda yeni çıkan saçlar seyrek olabilir.

Bu durumla karşılaşmanız halinde endişe etmemeniz gerekir. Dhi saç ekim sonrası ilk çıkan saçların güçsüz olması normal bir durumdur. Zaman içinde saçlar, daha güçlü bir hale gelerek kendi formuna kavuşacaktır. Büyüme evresine girmesi ile birlikte saçlar, her ay yaklaşık olarak 1 cm uzar. Bu oldukça uzun saçlara sahip olabileceğiniz anlamına gelmektedir.

DHI Saç Ekimi Herkes İçin Uygun Mudur?

Doğal ve sağlıklı görünen saçlar herkesin hayalidir. Saçlarınız yeterince sağlıklı değilse, çok dökülüyorsa ve belirli bölümlerde kellik varsa bu durumda sizler de dhi saç ekim yöntemini tercih edebilirsiniz.

Yazımızın devamında bahsettiğimiz üzere bu işlemi 18 yaş üstü olan her kadın ve erkek yaptırabilir. Dhi saç ekimi yaptırması uygun olmayan kişiler ise genellikle saç ve kafa derisinde sağlık sorunları olan kişilerdir.

Aynı zamanda tıraşsız saç ekimi isteyen kişiler için de en uygun saç ekim yöntemlerinden birisi dhi saç ekim yöntemi olarak tercih edilmektedir. Bu işlemi, hem kadınlar hem de erkekler sağlıklı ve uzun saçlara kavuşmak için tercih etmektedir.

Yeni Saçların Görüntüsü Nasıldır, Kontrol Edilebilir Mi?

Yeni saçlarınıza kavuşmak için çok heyecanlıysanız kesinlikle doğru yerdesiniz. Dhi saç ekim yöntemi ile birlikte sizler de hayal ettiğiniz o gür, sağlıklı ve doğal görünen saçlara sahip olabilirsiniz. Saçlar özgüveninizi kazandıracak, sizlere bambaşka bir görünüm katacak ana etkenlerden birisidir. Kısaca hem görünümünüzü hem de kendinize karşı bakış açınızı etkiler.

Saç ekim sonrasında yeni saçlarınız 6 ay sonrasında çıkmaya başlar. İlk çıkan saçlar, kıvırcık olsa da zamanla saç kendi formuna kavuşacaktır. Yeni saçların genel görüntüsü de ekim sonucuna göre farklılık gösterebilir. Greftlerin büyüklüğü ve yönlerine göre yeni saçların görüntüsü belli olur. Dhi saç ekimi kendi doğal saçlarınıza en yakın saç görünümünü sizlere sunan, çok tercih edilen saç ekim yöntemlerinden birisidir.

DHI Saç Ekimi Nedir?

DHI Saç Ekimi , günümüzde saç ekimi operasyonu yaptırmak isteyen potansiyel hastalar tarafından en çok araştırılan ve popüler olan ekim yöntemlerinden biridir. Mikro FUE saç ekimi yöntemi ile donör bölgeden alınan greftler (tıbbi terminolojide vücudun başka bir bölgesinden veya başka bir donörden ekim için alınan her doku veya organa greft denir) klasik mikro saç ekimi yapılmadan doğrudan ekim yapılan bölgeye nakledilebilir. -kesi ve kanal açma.

DHI'da kullanılan kalemlerin (implanter kalemlerin) özellikleri nelerdir?

DHI saç ekiminde kullanılan kalemler içi boş ve yay mekanizmalıdır. Bu yaylı mekanizma, gerildikten sonra basıldığında ucu iter ve cildi deler ve grefti içeride bırakır. Bu kalemler ilk olarak ince saçlar için geliştirilmiş, kalın saçlar için özel implanter kalemler de bir süre sonra piyasaya sunulmuştur.


Anabolik steroid vücut geliştirme forumu, franc kolejinde yasaklanmış anabolik steroid notre-dame izotretinoin tabletleri vücut geliştirme steroidleri satın almak, panam'da winstrol satışı.


DHI saç ekimi günümüzde saç ekiminde en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Saç ekimi işlemi bu teknikle iki ana aşamaya ayrılabilir: Ekstraksiyon (Hasat) ve İmplantasyon. Diğer yöntemlerde uygulanan FUE veya FUT ekstraksiyon teknikleri ile toplanan greftlerin ekim yapılacak alana implanter kalem adı verilen seçilmiş cihazlarla yerleştirilmesi işlemidir. “Kalem Tekniği” olarak da bilinen bu teknikte, greftler tek tek yerleştirilip preslendiğinde greftin doğrudan cilde aktarılması için özel ince uçlu özel ekipman/kalemler kullanılır. Lokal anestezi altında da gerçekleştirilen bu operasyon, diğer saç ekim tekniklerine göre ekipte daha fazla kişinin çalışmasını gerektirir. Aksi takdirde işlem daha uzun sürer, bu nedenle DHI konusunda uzmanlaşmış geniş bir ekibi olmayan kliniklerde transfer edilebilecek greft sayısı sınırlıdır. DHI yönteminde ekim yapılacak bölgedeki saçlar kesisiz olarak ekilebilir, işi, sosyal durumu ve farklı nedenlerle saç ekimi sonrası görünümü konusunda endişe duyanlar için ayrı bir avantaj sunar.

 

Bu yöntemde kullanılan ve bazen “Choi Pen” olarak adlandırılan implanter kalemler, 1980'lerde Güney Aisa'da kullanılmaya başlanmış ve o zamandan beri geliştirilip kullanılmaktadır. 2000'li yılların ortalarına doğru Avrupa'da istedikleri sonucu alamayan bazı cerrahlar DHI ekim yöntemini bir çözüm olarak görmüşlerdir. Bu cerrahların bu yöntemi Avrupa'da tanıtmasıyla yeni bir yöntem algısı yaratılmıştır. DHI ve safir FUE yöntemlerini karşılaştıran bilimsel bir çalışma yoktur, bu nedenle birini diğerinin üzerine sıralamak mantıklı değildir. Her yöntemin avantajları vardır. Her hasta için uygun bir yöntem değildir. DHI saç ekimi tekniği ile kişinin saç ekimine uygunluğu detaylı bir tıbbi öykü ve muayene sonrasında doktor kontrolünde belirlenir. Bu teknik için uygun hasta seçimi çok önemlidir. Yüksek greft sayılarına ihtiyaç duyacak hastalara uygulanması operasyonun çok uzun sürmesine neden olabilir. Bu nedenle uzun süre açık bırakılan greftlerin kalitesinin tamamen veya kısmen kaybolmasına neden olabilir.

DHI Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

DHI saç ekimi, Hair Clinic Ankara'da foliküler ünite ekstraksiyonu = FUE tekniği ile alınan greftlerin özel bir kalem (implanter kalem) kullanılarak istenilen bölgeye aktarılması ile gerçekleştirilir. FUE/FUT yöntemlerinde greftler çıkarıldıktan sonra çeşitli aletlerle deride kanallar (kesiler) yapılır ve daha sonra greftler bu kanallara yerleştirilir. DHI saç ekiminde kanal açılmaz. Grefti içeren kalemin ucu deriye nüfuz ettikten sonra greft deri içine kaydırılarak ekim işlemi tamamlanır.

DHI Saç Ekimi Kimlere Uygulanabilir?

Saç ekimi operasyonu yaptırmak isteyen herkese DHI saç ekimi uygulanabilir. Tıraşsız ekim yaptırmak isteyen hastalar öncelikle DHI tekniğini düşünebilirler. Diğer yöntemlerle saç ekiminde daha yüksek greft sayıları kullanılabilir. Bu açıdan DHI yaptırmak isteyen hastalarda hastanın ihtiyaç duyacağı greft sayısı göz önünde bulundurulmalı ve kararı işlemi yapacak cerrah ile birlikte verilmelidir. Saç ekimi operasyon tipinize karar vermeden önce en önemli adım, sizinle en iyi şekilde ilgilenecek ve operasyon sonrasında her zaman yanınızda olacak bir klinik seçmektir.

DHI Saç Ekiminin Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

– DHI saç ekiminde kesilerin (kanal) yapıldığı diğer ekim yöntemlerine göre daha az kanama olur.

– Tıraşsız ekim yapmak isteyen ve kozmetik görünümünden endişe duyan hastalar tarafından tercih edilmektedir.

– Ekim sonrası yara iyileşmesi diğer yöntemlere göre birkaç gün daha erken gerçekleşir.

– Deneyimsiz cerrahların saça açı vermesi ve yönlendirmesi daha kolaydır.

– 3000 den fazla greft transfer edilecekse diğer yöntemler daha başarılı sonuçlar verebilir.

– DHI saç ekimi ile daha yoğun ekim yapılabileceği birçok kaynakta belirtilse de cerrahlarımız da Hair Clinic Ankara'da safir saç ekiminde aynı yoğunluğa rahatlıkla ulaşabilirler.

-Bu yöntemde özgün malzemeler kullanıldığı için daha maliyetlidir.

DHI Saç Ekimi Fiyatları

DHI saç ekimi operasyonu, uygulandığı kliniğe veya hastaneye göre değişiklik göstermektedir. Bu yöntemin maliyeti, uzun sürmesi ve artan iş gücü nedeniyle diğer mikro FUE saç ekim yöntemlerine göre daha yüksektir.

 

En İyi DHI Saç Ekim Merkezleri

En iyi DHI saç ekim merkezlerine karar vermeden önce kişinin yapması gereken en önemli şey bu operasyonu yapacak doktorun özgeçmişini araştırmak. Alanında uzman bir cerrah seçmek çok önemlidir. Bu konuda titiz bir çalışma yapılması gerekiyor. Hasta işlemi yapacak ekibin genişliğinden emin olmalıdır. Doktor ve klinik hakkında bilgi alındıktan sonra bir diğer kritik konu ise hasta yorumları olacaktır. Hastaların bir klinikle ilgili yorumları ve hastanın hem hekimden hem de kliniğin verdiği hizmetten duyduğu memnuniyet genel olarak doğru kliniği seçmeye bir adım daha yaklaştığınız anlamına gelir.

HAİR CLİNİC ANKARA'DA DHI SAÇ EKİMİ

Hair Clinic Ankara, hastaya gerçekçi sonuçlar vaat ediyor. Hastalar greft sayısı ve alınacak sonuç konusunda yanılmazlar. Saç ekimi operasyonu öncesinde saç ekim planı doktorlar tarafından yapılır. İşlem estetik bir operasyon olsa ve ne istediğiniz önemli olsa da doktorunuzun tavsiyelerini dikkate almanız iyi bir seçim olacaktır. Ameliyat öncesi en kritik noktalardan biri kafanın arkası, alıcı bölge, yüz, alın bölgesi değerlendirilerek gerçekleştirilen saç ekimi planının gerçekleştirilmesidir. Hasta ve saç köklerinin incelenmesi. Ve hastanın karşılaşabileceği tüm olası sonuçları ne olursa olsun açıklamak ve gerçekçi bir beklenti içine girmek. Aksi takdirde bireyler kendilerini aldatılmış ve hayal kırıklığına uğramış hissederler. Bunu önlemek için güvenebileceğinize inandığınız kliniklerden profesyonel destek almak her zaman en iyisidir. DHI, hassas çalışma gerektiren ve uzun süreli operasyonlarda uygulanan bir saç ekimi tekniğidir. Öncelikle bireylerin bu işlem için uygunluğunu belirlemek gerekir.

Bu nedenle ameliyat yapacak hekimlerin alanında uzman ve bu uygulama yönteminde deneyimli olması zorunludur. Hair Clinic Ankara'nın profesyonel hekimleri sürecin başından sonuna kadar hastalarla ilgilenir ve hastayı detaylı olarak bilgilendirir. Bugüne kadar yapılan binlerce operasyondan başarılı sonuçlar alınmış ve hastaların mutlu bir şekilde evlerine dönmeleri sağlanmıştır. DHI saç ekimi tekniği hakkında daha fazla bilgi almak ve en doğru yöntemle saç ekimi hizmeti almak için https://www.egemengudulsacekim.com/ linkine tıklayın   .

NFHI prosedürü

NFHI prosedürü sadece tıbbi bir prosedür değil, aynı zamanda bireyin fiziksel görünümünü yaşına, mesleğine ve kişiliğine göre yeniden oluşturma sanatıdır ve bu sayede kaybolan güvenini kazanmasına yardımcı olur. Yüz oranları, saç ve kafa derisi anatomisi bilgilerini ve cerrahın göz ve el becerilerini en ince ayrıntısına kadar birleştirme sanatıdır. Yani saç ekiminin güzel sanatlarıdır.

FUT ve FUE ekim yöntemlerinden farklı olarak NFHI, neşter, alım kesileri, dikişler, neşter veya alım özelliklerini bırakmaz. NFHI yöntemi ile saç kökleri tek tek çıkarılarak Avrupa'dan ithal edilen özel tasarım implanterler ile saçsız alana ekilir. NFHI işlemi lokal anestezi altında yapılır ve herhangi bir dikiş izi bırakmaz. Her saç kökü, saç çizgisinin doğal büyümesini, yüz özelliklerini ve yoğunluğunu tamamlamak için belirli bir derinliğe, açıya ve yöne yerleştirilir ve ona tam doğal sonuçlar verir. Nano Folikül Saç Ekimi sadece bir günlük bir işlemdir ve kişi işlemden sonra aynı gün evine gidebilir. Sadece bu değil, normal yaşam tarzınıza devam edebilir ve birkaç gün içinde çalışabilirsiniz. 2-3 ay sonra saçlar çıkmaya başlar ve 8-10 ay içinde tam sonuçlar görülebilir. Ekilen saç ömrünüz boyunca uzamaya devam eder.

Kalite standartları

Nano Folikül Saç Ekimi Kliniğinde, her birey için tam güvenlik ve kalite ile mükemmel sonuçların elde edilmesini sağlamak için tüm prosedürler için geçerli olan SOP'yi (standart operasyon prosedürleri) kesinlikle takip ediyoruz. Tüm ekip üyelerimiz, tüm kliniklerimizde bu prosedürleri kesinlikle uygulamaktadır. 

Nano Folikül Saç Ekimi işlemi

Adım 1 – Saç Foliküllerinin/greftlerinin Alınması

Saç foliküler üniteleri donör bölgeden 0,7 mm ila 1 mm çapında en gelişmiş yarı otomatik yeni nesil aletler kullanılarak tek tek alınır. ve estetik saç ekimi gerçekleştirme konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahip eğitimli profesyoneller.

Adım 2 – Saç derisinin/alıcı alanın hazırlanması

Çıkarılan saç kökleri, ekim sırasında hiçbir saç köküne zarar gelmemesi için belirli bir ısıda ayrıştırılır ve korunur, bu da %100 büyümeyi sağlar.

 

Adım 3 – Saç Folikülünün İmplantasyonu

İşlemin en önemli kısmı – Foliküller, en modern yeni nesil cihaz olan NFHI implanter kullanılarak doğrudan implante edilir. Bu implanterin kullanımı ile cerrah, FUT ve FUE'de olduğu gibi ön kesi yapmadan folikülleri doğrudan cilde ekebilir. Bu nedenle NFHI işlemi, geleneksel yöntemlere göre 1/3 süre içerisinde tamamlanabilmektedir. Bu İmplanter'ın kullanımıyla, cerrah maksimum yoğunlukta tam doğal sonuçlar elde etmek için foliküllerin açısı, derinliği ve yönü üzerinde tam bir kontrole sahiptir.

bottom of page