top of page

Greft Nedir?

3000 Greft Saç Ekim İşlemi

Sağlıklı saçlara kavuşmak isteyen ve saç dökülme sorunu olan birçok kişi 3000 greft saç ekim işlemi yaptırmaktadır. Günümüzde hem kadın hem de erkeklerin en sık karşılaştığı problem olan saç dökülmesinin en kalıcı çözümü saç ekimi işlemidir. Saç ekimi işlemi greftler üzerinden yapılır. Greft, saç köklerinin bulunduğu alan demektir. Saç ekimi işleminde belirlenen donör bölgelerden kıl kökleri alınır, sağlıklı olan kıl kökleri ayrıştırılarak ihtiyaç olan bölgeye ekim işlemi yapılır.

3000 greft saç ekim işlemi yaptıran birçok kişi operasyon sonunda daha sağlıklı ve eskisinden gür saçlara kavuşmaktadır. İşlemde hem operasyon süresi hem de iyileşme süresi daha kısadır. Bu nedenle hem doktorlar hem de hastalar tarafından en çok tercih edilen saç ekimi yöntemi 3000 greft saç ekimi işlemi olmaktadır. Saçlar dış görünümü en çok etkileyen fiziksel unsurlardan birisidir. Dolayısıyla saçlar, istenmeyen görünümde ve yetersiz olursa kişiyi ve özgüvenini de olumsuz etkiler. Saç ekimi işlemi ile istenen saçlara kısa sürede kavuşulurken kişinin özgüveni de yerine gelir. Özellikle bölgesel kellik sorunu olan kadın ve erkeler için 3000 greft saç ekim işlemi ülkemizde birçok klinikte uzman hekimler tarafından yapılır ve başarılı sonuçlar elde edilir.

3000 Greft Ne Demek?

Saç ekimi yaptırmak isteyen birçok kişinin en sık duyduğu kavram greft kavramıdır. Greft saç köklerini içeren dokudur. Bu doku nakledildiği bölgede difüzyon yoluyla beslenir. Bu sayede zamanla yeni yerine alışır ve o bölgede yeni kılcal damarlar oluşturur. Yeterli beslenme olmadığı durumlarda ise greftler başarısız sonuç verirler. Bunun için saç ekimi işleminin uygun greftler üzerinden yürütülmesi önemlidir. Greft sayısı saç kökü sayısı demek değildir. Greft, saç ekimi yaptıracak olan kişinin donör bölgeden saçsız bölgeye ekilmek üzere hazırlanmış olan doku parçalarıdır. Bu doku parçalarının içinde ekim yapılacak kadar sağlıklı saç kökü bulundurması önemlidir.

Saç ekilen alanda ne kadar saç çıkacağı ekilen greftlerin içindeki saç kökü sayısına bağlıdır. Saç ekimi işleminin fiyatlandırması da tamamen greft sayısı üstünden yürür. 1 greft 2-3 saç kökü içerir. Buna göre 3000 greft de yaklaşık 7500 adet saç kökünü ifade eder. Greft hesaplaması, saç ekimi işleminden önce uzman doktor tarafından yapılan önemli bir işlemdir. Ekim işlemi öncesinde çeşitli kan testleri ve saç analizleri yapılır ve hekiminiz kaç grefte ihtiyacınız olduğunu belirler. Kişinin kafa derisinin yapısı ve saç teli yapısı da greft hesaplamasında önemli rol oynar.

3000 Greft Saç Ekimi Sonuçları

Saç ekimi yaptıran kişilerin sıklıkla tercih ettiği 3000 greft saç ekim işlemi soncunda istediğiniz gür ve kalın saçlara sahip olmanız mümkündür. Saç ekimi işlemi sırasında lokal anestezi uygulanıldığı için hiçbir acı hissi olmaz. 3000 greft saç ekim işleminde saçların doğru yöntemle alınıp doğru yönde yerleştirilmesi daha doğal bir sonuç almak için önemlidir. Bunun için saç ekim işlemi yaptırmak için alanında uzman ve tecrübeli bir hekimden yardım almak gereklidir. 3000 greft saç ekim işlemi, sağlıklı saçlara kavuşmak isteyen ve imajını yenilemek isteyen birçok kişi için en ideal saç ekimi yöntemidir. Uzun teknikler yerine doğrudan saçların ekildiği bu işlemde hasta psikolojik olarak da kendini rahat hisseder.

Saç ekimi işlemi için birçok hekimin tavsiyesi 3000 greft saç ekimi yaptırmaktır. 3000 greft saç ekiminde kişinin tamamen kendi dokuları ve kıl kökleri kullanıldığı için herhangi bir enfeksiyon oluşma riski de çok azdır. Genellikle mükemmel sonuçlar almak için 3000 greft saç ekim işlemi yapılır. Özellikle bölgesel kellik yaşayan kişiler için en sık yapılan saç ekimidir. 3000 greft, kellik olan bölgeyi rahatlıkla saçlandırmaya yeterken bir yandan da daha estetik ve doğal görünen saçlara sahip olmanızı sağlar. 3000 greft saç ekimi işlemi kısa sürede saçlara kavuşmanızı sağlayan bir yöntemdir. 3000 greft saç ekimi uygulaması kolay, ağrısız ve acısız bir işlemdir. İşlem FUE tekniği ile yapılırsa kesi atılmadan yapılacağı için sonuçta hiçbir iz kalmaz. FUT tekniği kullanılarak yapılırsa az miktarda iz kalabilir. 3000 greft saç ekimi işlemi yeterli greft sayısına sahip olduğu halde ense bölgesinden greftler alınarak yapılır. Ense bölgesi saç dökülmesinden etkilenmeyen bir bölge olduğu için saç ekimi işlemlerinde en çok burası tercih edilir. Ancak yeterli saç kökü yoksa göğüs, sakal ve bıyık gibi diğer bölgelerden greftler toplanabilir.

3000 greft saç ekim işlemi sonrasında hafif ve orta dereceli ağrılar hissedilebilir. Hekiminizin tavsiyelerine uyarak ve ağrı kesicileri düzenli içerek bu ağrıları kısa sürede atlatmış olursunuz. Ardından saçlarda ilk şok dökülme gerçekleşir. Dökülen saçlar için endişe duyamamak gereklidir. Çünkü yerine ekilen sağlıklı saçlar gelecektir. 3.ay itibariyle yeni saçlar çıkmaya başlar. Kişi istediği dolgun saç görünümüne ancak saç ekimi işlemi ile kalıcı olarak ulaşabilir. Saçların tam yerine oturması ve son şeklini alması ise 1 yılı bulur. 3000 greft saç ekim işlemi yaptıran kişilerin internet üzerindeki yorumları dikkate alındığında işlemden genelde oldukça başarılı sonuçlar alınmakta ve hastalar memnun kalmaktadır.

3000 Greft Kaç Saç Teli Eder?

Saç ekimi yaptıracak olan kişilerin en çok sorduğu sorulardan birisi de 300 greftin kaç saç teline eşit olduğudur. 1 greft yaklaşık 1-2 saç teli içermektedir. Bununla birlikte bazı greftler 4-5 bazıları da sadece 1 tane saç teli içerebilir. Buna göre 3000 greft ise ortalama olarak 7500 adet saç teli demektir. Sağlıklı saçlara sahip olan ve saçları hiç dökülmemiş bir kişinin ortalama 220 bin tane saç teli olduğunu düşünürsek 6000 adet saç teli yani 3000 greft saç ekimi işlemi ekilebilecek minimum sayıyı da ifade eder. Kellik oluşmuş bir alanda saç oluşturmak için en az 3000 greft saç ekimi yaptırmak gereklidir. Özellikle genç olan kişilere sıklıkla 3000 greft saç ekim işlemi yapılır. Çünkü çok sık olmayan ancak oldukça doğal sonuçlar veren bir saç ekim işlemidir. Bölgesel kellik sorunu için de en çok bu yöntem tercih edilir.

Birçok saç ekim merkezinde 3000 greft saç ekim işlemi yapılmaktadır. İlerde daha çok FUE tekniği kullanılmakla birlikte FUT, SAFİR, FUE gibi diğer teknikler de kullanılmaktadır. Kişinin kafa derisi, saç teli ve yapısına, taleplerine göre saç ekimi yöntemi değişkenlik gösterir.

5000 Greft Saç Ekimi Fiyatı

5000 greft saç ekimi ortalama olarak 10 bin-12 bin saç teli anlamına gelmektedir. 5000 greft saç ekimi yaptırarak kellik oluşmuş bir alanda yeni saçlar elde etmek mümkündür. 5000 greft saç ekimi işlemi doğru planladığı takdirde oldukça iyi sonuçlar alınabilir. Özellikle yoğun şekilde saç dökülmesi ve kellik sorunu olan kişiler için en ideal yöntem 5000 greft saç ekim işlemidir. Saçları yapısına, saç ekimi yapılacak olan bölgeye ve alanın genişliğine, saç ekimi için seçilen hastane ve hekime göre 5000 greft saç ekimi fiyatı değişkenlik göstermektedir.

1 Greft Kaç Saç Teli?

1 greft içerisinde saç kökleri bulunduran dokuyu ifade eder. Greftin içerisinde ne kadar sağlıklı saç kökü bulunduğu saç ekimi işleminde önemlidir. 1 greft içerisinde ortalama 1-2 saç teli içermektedir. Bununla birlikte daha çok saç teli içerebildiği gibi 1 greft sadece 1 saç teli de içerebilir. Bazen bir gretten 5 saç teli çıktığı da gözlenebilir. Bu tamamen kişinin saç yapısı ile ilgilidir. Saç ekimi işlemi için kaç greftin gerekli olduğu ise kişinin saç dökülmesine, ne kadar alanda açıklık olduğuna ve donör bölgedeki greftlerin kapasitesine bağlı olarak değişir.

1 Greft Kaç TL?

Saç ekimi işleminde ekilecek olan saç köklerini içeren dokulara greft adı verilir. Greftler saç ekimi işleminin temel noktasıdır. 1 greft içerisinde bazen bir bazen de birden fazla saç teli içerir. Ekilecek olan greft sayısına göre işlemine kaç seansta yapılacağı ve nasıl ilerleyeceği hekim tarafından belirlenir. FUT tekniğinde tek seansta ekim yapılacak greft sayısı daha kısıtlı iken FUE tekniği kullanılarak yapılan saç ekiminde greft sayısı 10 bine kadar ulaşabilir. 1 greftin fiyatı, saç ekimi yaptığınız bölgeye, hastaneye, hekimin tecrübesine, işlemde kullanılan farklı tekniklere göre değişkenlik göstermektedir.

3000 Greft Kaç Saç Teli Eder?

Birçok saç ekimi merkezinde 3000 greft saç ekimi işlemi tercih edilir. 3000 greft hemen her teknikler uygulandığında tek seansta biten bir ekim işlemidir. 3000 greft saç ekimi yapıldığında daha doğal ve gür saçlara kavuşmuş olursunuz. Saç ekimi yaptıracak olan kişilerin aklına 1 greft kaç saç teli? 3000 greft kaç saç teli eder? Gibi birçok soru takılmaktadır. 1 greftin ortalama olarak 1-2 adet saç teli içerdiğini, düşündüğümüzde 3000 greft de yaklaşık 6000 adet saç teli içermektedir. Sağlıklı bir insanda normalde 100 bin ve üzerinde saç teli bulunduğunu düşünürsek 6000 adet saç teli ancak belli bir alanda kellik oluştuysa bunu kapatmak ve saçlandırmak için ideal bir rakamdır. 3000 greft saç ekim işlemi ile kafa derisinin büyük bir kısmını kapatacak kadar sağlıklı saç tellerine sahip olmuş olursunuz.

3000 Greft Kaç TL?

Saç ekimi yaptıracak kişilerin aklına en çok gelen sorulardan birisi de işlemin maliyetidir. Saç ekimi işleminin ameliyatı birçok değişkene bağlı olmakla birlikte greft sayısı üzerinden hesaplanır. Hekiminiz saç analizi, kan testi gibi birçok test yaparak ihtiyacınız olan greft sayısını belirler. Greft sayısına göre 1 greft fiyatı üzerinden toplam maliyet hesaplanır.  Bu sayıyla birlikte uygulanan yöntem ve hekimin tecrübesi gibi değişkenler de saç ekimi fiyatını yükseltir veya azaltır. Tüm saç ekimi merkezlerinde ortalama fiyatları uygulanırken bazı lokasyonlarda saç ekimi fiyatları çok daha yüksek olabilmektedir. Bunun için daha uygun fiyatlı bir saç ekimi işlemi yaptırmak istiyorsanız uygun lokasyonlara bakmalı ve detaylıca araştırma yapmalısınız.

6000 Greft Kaç Saç Teli?

6000 greft saç teli kafa üstündeki büyük bir bölgeyi saçlandırmak için yeterli saç telini ifade eder. 1 greftte ortalama 1-2 adet saç teli olduğunu düşünürsek 6000 greft yaklaşık 12 bin tane saç telini ifade eder. Özellikle saçlarının ön tarafları kelleşmiş insanların tercih ettiği bir yöntemdir. 6000 greft saç ekimi ile yeniden sağlıklı ve gür saçlara kavuşabilirsiniz. İleri derecede kellik sorunu olanlar için 6000 greft saç ekim işlemi tercih edilir. 6000 greft saç ekim işlemini her saç merkezi yapmamaktır. Çünkü sıkı bir çalışma ve zaman olarak da çok fazla zaman alan bir işlemdir. Yüksek bir rakam olduğu için tek seansta yapılmaz, 2-3 seans sürebilir. İşlemi uzman bir hekim tarafından yapılması önemlidir. İşlemden ne kadar sonuç alınacağı hekimin tecrübesine ve el becerisine göre değişkenlik gösterir.

Saç Ekimi Gerçekten İşe Yarıyor Mu?

Saç ekimi; saçlarında dökülmeler olan, kaza veya yanık sonrası saçlarını kaybeden, birçok farklı nedenden dolayı kellik sorunu olan kişilerin, bölgesel dökülme ve kellik sorunu olan kişilerin tercih ettiği bir tedavidir. Saç dökülmesi genetik sebepler, hormonsal sebepler, hamilelik gibi dönemlerde, mevsim geçişlerinde sıklıkla görülür. Normalde her insanda günde 100 adet saç teli dökülmesi normal iken bundan fazlası normal olmayıp saçların sağlıklı olmadığını ve ileride kelliğe varan sorunlara yol açacağını gösterir. Bunun için saç ekimi işlemi yaptırarak tekrardan sağlıklı ve gür saçlara sahip olmak mümkündür.

 Saç ekimi doğal ve gür saçlara sahip olmanın en kalıcı yoludur. Saçlara saç kremi, bakım ürünleri gibi ürünler kullanıp bakımlar yapılarak ancak bir noktaya kadar saçlar uzatılıp gürleşebilir. Fakat kalıcı olarak saçların sağlıklı ve gür olması için saç ekimi kesin ve etkili sonuçlar verir. Saç ekimi yaptıran kişilerin yorumlarını okuduğumuzda da birçok kimsenin işlemden çok memnun kaldığını görmekteyiz.

Günümüzde saç dökülmesi, genetik sebeplerle kellik birçok kişide görülen sorunlardır. Saç ekimi işlemini ülkemizde yaptıran birçok kişi olmakla birlikte ülkemiz sağlık turizminde öne çıkaran konulardan biri de saç ekimi işlemidir. Ülkemiz, sağlık turizmi ve saç ekiminde önde gelen bölgelerden biridir. Her yıl yüzlerce turist ülkemize saç ekimi yaptırmak için gelmektedir. Saç ekimi ile kellikten kalıcı olarak kurtulmuş olursunuz. Daha doğal, hacimli saçlara kavuşmak isteyen kişiler için en ideal yöntem saç ekimi işlemidir. Saç ekimi erkeklerde daha çok tepe bölgesinde kelliğe uygulanırken kadınlarda ise saçların yan tarafından zamanla oluşan açıklara veya alın ön hat çizgisinde oluşan boşluklara uygulanır. Eğer kellik sorununuz, saç kaybınız veya aşırı saç dökülmeleriniz varsa uzman bir hekime saç ekimi işlemi yaptırarak kalıcı ve sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz.

Saç Ekimi Kesin Çözüm Mü?

Saç ekimi işlemi diğer medikal ve bitkisel yöntemlerin aksine cerrahi bir tedavi yoludur. Bu nedenle saç ekim işlemi dönemsel değil kalıcı bir etki sunar. İşlemde kişinin kendi vücuduna alınan saç kökleri yine kendine nakledildiği için daha doğal ve olumlu sonuçlar alınır. Saç ekimi işlemi uzun yıllardır uygulanan ve başarılı sonuçlar alınan risk oranı çok düşük bir tedavidir. Saç dökülmesinin ve kellik sorunlarının kesin çözümü saç ekimi işlemidir. Saç ekimi lokal anestezi altında uygulanan ve hiçbir acı hissi olmayan bir işlemdir. İşlem hastane ortamında ve uzman hekimler tarafında yapılan güvenilir bir operasyondur.

Saç ekimi işlemi çeşitli faktörlere göre traşlı veya tıraşsız yapılabilir. Uygulanan yönteme göre işlem sonrasında iz kalabilir veya hiç kalmayabilir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte saç ekimi işleminde de ileri teknoloji teknikler kullanılmaya başlanmıştır. Bu sayede tek seansta saç ekimi tamamlanırken saçlarınızın kısa sürede eski haline geldiğini görürsünüz. Saç ekimi işlemi sonrasında birkaç saat dinlenerek taburcu olabilirsiniz. Saç ekimi işlem sonrasında kısa bir iyileşme süreci vardır. Bu süreçte hekimin tavsiyelerine uymak ve ilaçları düzenli olarak kullanmak ağrınızı azaltır. Sizler de bu işlem sayesinde gür saçlara kavuşun. 3000 greft saç ekim işlemi hem basit hem de kesin çözüm olan bir yöntemdir.

bottom of page