top of page

Saç Mezoterapisi

Mezoterapi

Saç mezoterapisi çeşitli nedenlerle dökülen saçların tekrar canlanmasında ve saçların dökülmesini durdurmakta etkili bir estetik tedavidir. Kelime anlamı olarak orta tedavi anlamına gelen mezoterapi Latinceden türemiş bir tedavi yöntemidir. Mezoterapi estetik bir tedavi şekli olmakla birlikte kozmetik dermatoloji alanında olan cilt problemlerinde ve saç problemlerinde kullanılan bir tedavi yöntemidir. Mezoterapi işlemi dünya genelinde cilt yenilemede, bölgesel zayıflamada, leke ve yara izlerinin geçirilmesinde, saç dökülmesi tedavisinde kullanılan etkili bir yöntemdir. Daha geniş tanımıyla saç mezoterapisi işlemi, çeşitli vitamin, mineral, enzimlerin de başına veya karışım halinde ihtiyaç duyulan bölgedeki derinin orta tabaksına mikroenjeksiyon yöntemi ile yerleştirilmesi tekniğidir. Enjekte edilecek olan maddeler ise kişinin istek ve ihtiyaçlarına göre değişkenlik gösterir.

Mezoterapi işleminde sorunlu bölgeye direkt olarak etki edildiği için olumlu sonuç alma süresi daha kısadır. İyileşme süreci uzun olmadan tedaviden maksimum fayda sağlamak için mezoterapi sıklıkla kullanılır. Bu işlem en çok şu bölgelerde uygulanır:

 

 • Derideki çatlak, güneş lekeleri, selülitlerin tedavisinde,

 • Kronik ağrıların tedavisinde,

 • Spor yaralanmalarında,

 • Cildin sarkması ve yaralanması durumunda,

 • Derideki pigment yetersizliği durumlarında,

 • Selülit durumlarında uygulanır.

 

Saç Mezoterapisi Yaptıranlar

Saç mezoterapisi, saç ekiminden önceki son çıkış diyebiliriz. Saçlarında yoğun dökülme sorunu olanlar, saçları seyrek ve zayıf olan kişiler mezoterapi işlemi ile hacimli ve sağlıklı saçlarına geri kavuşabilirler. Saç mezoterapisi işlemi birçok durumda olumlu sonuçlar vermektedir. Saç mezoterapisi hem kadın hem de erkeklerde uygulanabilir. İnternette saç mezoterapisi yaptıran kişilerin yorumları ise şöyledir:

 

 • Saçlarım artık dökülmekten kellik boyutuna ulaşacaktı. Saç mezoterapisi ile saçlarım eski sağlığına ve canlılığına geri kavuştu. Çok memnun kaldım.

 • Saçlarım çeşitli işlemlerden dolayı matlaştı ve eski parlaklığını yitirdi. Toparlamak için birçok işlem ve bakım yaptırsam da tek olumlu sonucu saç mezoterapisi ile alabildim. Oldukça memnunum.

 • Saçlarımdaki bölgesel dökülme gibi sorunları saç mezoterapisi ile kontrol altına alabildim. Oldukça hızlı etki gösterdi. Şimdi saçlarım daha gür ve daha parlak.

Evde Saç Mezoterapisi

Saç mezoterapisi işlemi dökülen ve sağlıksız hale gelmiş saçları toparlamak ve yeniden parlaklığına, hacimli ve estetik yapısına kavuşturmayı amaçlar. Saç mezoterapisi işlemi steril ortamda klinik veya hastanelerde, uzman hekimler tarafından yapılmalıdır. Ne olduğu belli olmayan güzellik merkezlerinde yetkisiz kişilerce yapılan bu tarz estetik işlemler faydalı yerine zararlı sonuçları ortaya çıkaracaktır. Bununla birlikte evde saç mezoterapisi yapılır mı? Sorusu akıllara takılır. Evde saç mezoterapisi enjeksiyonla değil ancak dermaroller olarak bilinen roller cihazı ile yapılabilir. Mikro iğnelerden oluşan bu cihazı kullanarak evde aynı etkiyi vermese de mezoterapi işlemini yapabilirsiniz. Bunun için saçta kullandığınız roller aleti sadece saça özel olmalıdır. İşlem için öncesinde ellerinizi ve roller aletini dezenfekte etmelisiniz. Saçlarınızı yıkayıp kurutmalısınız. Ardından kafa derisinin alkol ile de dezenfekte edebilirsiniz. İşlem sırasında saçların ve saç köklerinin temiz, yağsız olması çok önemlidir.

İşlem için kendi özel saç karışımızın hazırlamalısınız. Karışım içine çeşitli vitaminler, bakır, çinko, selenyum gibi birçok farklı mineralin kapsüllerini alarak eklemelisiniz. Ardından bu karışımı roller üzerinde sürün ve saçlarınızın üzerinde kafa derinize hafifçe bastırarak ileri geri doğru hareketle yaptırın. Bu işlemi yaklaşık 15 dakika yapmalısınız. Bu sayede evde de saç mezoterapisine benzer etki verecek işlem yapabilirsiniz. İşlem esnasında sık sık karışımınızdan roller aletine dökerek işleme devam etmelisiniz.

Saç Mezoterapisi Fiyatlar 2024

Uygulanışı oldukça kolay ve zahmetsiz olan saç mezoterapisi işleminin fiyatı da uygundur. Bu nedenle saçlarında güçsüzlük olan kişilerin sıklıkla tercih ettiği ve memnun kaldığı bir yöntemdir. Saç mezoterapisi fiyatları kişinin yaşına, uygulama yapılacak alanın büyüklüğüne, işlemin yapılacağı lokasyona ve hekimin deneyimine,  yapılan seans sayısına, kişinin saç teli yapısına, kullanılan karışımlara bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Prp Sac Mezoterapisi Yaptıranlar

Prp saç mezoterapisi işlemi, mezoterapide kişinin kendi trombositlerini içeren zengin sıvının mikro iğnelerle kafa derisine enjekte edilmesini ifade eder. Saç dökülmesini hızlı bir şekilde durdurmayı hedefleyen bu uygulama ile kişinin kendi trombosiltleri kullanılarak vücutta iyileşme sağlanır. Bu tedaviyi seçen kullanıcı yorumları şu şekildedir:

 • İşlem öncesinde her ne kadar tedirgin olsam da işlem sırasında endişem geçti. Sonrasında ise kısa sürede saçlarımdaki farkı gördüm. Gerçekten çok memnun kaldım.

 • Saçlarımdaki dökülmeden bıkmıştım. Saçlarım aşırı seyrek ve zayıftı. Prp saç mezoterapisi ile adeta yeniden canlandılar.

 • Saçlarıma prp saç mezoterapisi işlemi yaptırdım. Farkı bir hafta içerisinde gördüm. Şu anda daha parlak ve canlı saçlara sahibim.

Saç Mezoterapisi Öncesi Sonrası

Saç mezoterapisi işlemi öncesinde saçlar zayıf, seyrek ve mat halde iken mezoterapi işleminden kısa bir süre sonra saçlar, eski canlılığına ve sağlıklı yapısına geri kavuşur. İşlem sonrasında şu etkiler kısa sürede görülür:

 • Saçlı derideki kan dolaşımını artmasıyla birlikte saç köklerinin daha iyi beslenmesini sağlar.

 • Saçların daha hızlı uzamasını sağlar.

 • Saçtaki dökülmeyi azaltarak saçların daha canlı ve hacimli görünmesini sağlar.

 • Kel olma riskini azaltır.

 • Saçtaki diğer sorunların da çözümü için etkilidir.

Saç Mezoterapisi Kaç Seans Olmalı?

Saç mezoterapisinin seans sayıları kişiye göre değişmekle birlikte genelde 2-12 seans yapılmaktadır. Bununla birlikte her yıl daha kalıcı etki olması için hatırlatma seansları da yapılmalıdır.

Mezoterapi Saç Dökülmesi

Mezoterapi ile kişinin saçlarının ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineraller enjektör ile saçlı deriye enjekte edilir. İhtiyaç olan bölgeye direkt olarak müdahale edildiği için hızlı bir şekilde etkisi görülür. Bu özelliği nedeniyle saç mezoterapisi hem kadın hem erkek birçok kişi tarafından tercih edilir.

 

Saç mezoterapisi, çok küçük mikro iğneler kullanılarak deri altına antioksidan, bakım yapacak olan diğer birleşenler enjekte edilerek saç kökleri besinler ve saçlar kısa sürede güçlenir. İşlemden kısa süre sonra saç telleri kalınlaşır. Saçlar eskisinden daha gür ve sağlıklı hale gelir. Dökülme sorunu ortadan kalkar.

 

Mezoterapi Saç Çıkarır Mı?

Evet. Saç mezoterapisi yapılan her kadın ve erkekte işlem sonrasında yeni saç çıkışı aktif hale gelir. İşlemin esas amacı saç dökülmelerini önlemek olmakla birlikte saç çıkarma özelliği de vardır. Saç mezoterapisi ile genel olarak mat ve zayıf olan saçlar güçlendirilir, saçlar daha kalın telli ve parlak hale getirilir. Böylelikle mezoterapi saç işlemiyle yeni saçlara kavuşabileceksiniz. Ya da saçlarınızı daha güçlü ve dolgun hale getirebileceksiniz.

Mezoterapi Saç Tedavisi

Saç dökülmesinin en kalıcı tedavilerinden olan mezoterapi ile saç dökülmeleri birkaç seans sonrasında tamamıyla durur. Saçlar daha hacimli ve sağlıklı hale gelir. Saçların uzaması hızlanır. Mezoterapi işleminde saçlı deriye, saçların ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineraller çok küçük iğnelerle kullanılarak enjekte edilir. İşlemde çok ince uçlu ve kısa iğneler kullanılır. İşlemde ilgili bölgeye birden fazla enjeksiyon uygulanır. Tek seans yaklaşık 15 dakika sürer. İşlem lokal anestezi altında yapıldığı için hiçbir acı ve ağrı hissi oluşmaz. Mezoterapi saç tedavisinin hiçbir yan etkisi ve alerjik etkisi yoktur.

Saç mezoterapisi işlemi saç ekiminden yaklaşık 6 ay sonra da uygulanan bir işlemdir. Bu sayede yeni çıkmış olan saçları besler, güçlendirir ve saç dökülmelerini engeller. Oldukça konforlu ve olumlu sonuçlar veren saç mezoterapisini genetik olarak saç dökülmesine yatkın olan, ani saç kayıpları yaşayan kişilere uygundur. Her yaşta uygulanabilir. Saç mezoterapisi sadece gebelere, emziren kadınlara, kanser ve tansiyon hastalarına, kan sulandırıcı ilaç kullanan hastalarda uygulanmaz. Kan sulandırıcı kullananlar için derideki kan oluşumunu arttırmasından dolayı önerilmemektedir. Belirttiğimiz kişiler haricinde gönül rahatlığıyla mezoterapi saç tedavisini kullanabilirsiniz.

Mezoterapinin Saç İçin Faydaları

Saçların eninde sağlıklı, güçlü ve canlı olması için uygulanan işlem saç mezoterapisi olarak adlandırılır. Mezoterapi cilt için çatlaklar ve selülitler için uygulanmakla birlikte saçlı deriye de yapılır. Saç mezoterapisinin saçlara birçok faydası bulunmaktadır. Mevcut olan saçları korur, güçlendirir. Saçların beyazlamasını önler. Saç mezoterapisi işlemi saçlara tropikal olarak yapılan birçok bakıma göre çok daha etkili ve başarılıdır.

Mezoterapi Saç Fiyatları

Var olan saçların daha güçlü ve hacimli olmasını sağlayan saç dökülmesini ciddi anlamda azaltan uygulamaya saç mezoterapisi denir. Saç mezoterapisi fiyatları şehirden şehre değişmekle birlikte işlem için uygulanacak karışımın içeriği, uygulanacak bölgenin büyüklüğü, hekimin tecrübesi, seans sayıları gibi faktörler de fiyatlı değişken kılar.

Saç Mezoterapi Kaç Seans Uygulanır?

Bu sorunun cevabı kişiden kişiye göre değişmekle birlikte saç mezoterapisi seansları 2-12 seans arasında uygulanır. Herkesin saçlarının özelliği ve ihtiyaçları farklıdır. Öncelikle hekim tarafında saçlar ve saç derisi incelenerek analiz edilir. Buna göre uygun takviye karışım belirlenir ve seans sayıları da ayarlanır. Bazı kişiler için 1 seans yeterli olabilecekken bazı kişilere 10 seans uygulamak gereklidir.

Saç Mezoterapi Ankara

Sac mezoterapi Ankara, saçların daha güçlü, hacimli ve sağlıklı olması için uygulanan estetik kozmetik bir tedavi yöntemidir. Özelikle saç dökülmeleri için sıklıkla tercih elden saç mezoterapisi yeni saç çıkarmada da etkilidir. Saçların renginin korunmasında, kalınlaşmasında oldukça etkili sonuçlar verir.

Saç Dökülmesine Mezoterapi

Saç dökülmesi hem kadın hem erkeklerde sıklıkla görülen bir sorundur. Özelikle güneş ışınları, yanlış saç bakımı, sürekli yapılan kimyasal ve ısı etkili işlemler, genetik faktörler, mevsim değişimleri ve hormonsal değişimler saç dökülmelerini arttırır. Saçlar fiziksel görünümü etkileyen en önemli faktörlerden biridir.

 

Saçların iyi görünmesi kişinin özgüvenini de olumlu etkiler. Zayıf ve seyrek saçlar kişiyi mutsuz eder. Saç mezoterapisi ile dolgun ve sağlıklı aynı zamanda estetik görünen saçlara kavuşulur. Bu sayede kişinin özgüveni de yerine gelir. Saç dökülmesini önlemek ve saçların seyrekliğini engellemek için saç mezoterapisi yapılmalıdır. Bu sayede saç kökleri ihtiyaç duydukları vitamin ve mineralleri direkt olarak alırlar. Bu da saçların beslenmesini ve güçlü olmasını sağlarken saç dökülmelerini de azaltır. Normalde ağız yoluyla alınan vitamin ve takviyelerin etki etme süresi uzundur. Ancak saç mezoterapisinde ihtiyaç olan vitaminler direkt olarak deride enjekte edildiği için kısa sürede olumlu etkileri görülür.

Saça Uygulanan Mezoterapi

Mezoterapi genelde cilde uygulanmakla birlikte saçlı deriye de uygulanarak saç sağlığına iyi gelmektedir. Saça uygulanan mezoterapi ile saçlar güçlenir ve canlılığına kavuşur. Zayıf ve matlaşmış saçlara saç mezoterapisi yapılarak parlak, hacimli bir saç görünümü kazandırmak mümkündür.

Mezoterapiye Saç

Saçları kökten besleyen ve saç sorunlarını çözmeye yardımcı olan saç mezoterapisi işlemi oldukça etkili ve kalıcı sonuçlar veren konforlu bir tedavidir.

Mezoterapi Saç Nedir

Selülit, çatlak, cilt yaşlanması gibi birçok sorun için kullanılan mezoterapi işlemi saç için de kullanılan faydalı bir yöntemdir. Saç mezoterapisi estetik amaçlı yapılan tıbbi bir işlemdir. Steril ortamda ve uzman hekim tarafından uygulanmalıdır. Saç mezoterapisi ile aşırı dökülen saçlar eski sağlığına ve canlılığına tekrar kavuşmuş olur. Saç mezoterapisi ile saç dökülmesi ortadan kalkarken aynı zamanda yeni saçlar çıkar, saçta kepek sorunu varsa o da ortadan kalkar. Saç mezoterapisi işlemi canlılığını yitirmiş zayıf ve mat saçlar için en etkili çözümdür. Saç ekimi işleminden 6 ay sonra da saçların güçlenmesi ve dökülmemesi için saç mezoterapisi tercih edilir.

Saç Mezoterapisi

Saç mezoterapisi steril ortamlarda uzman hekim tarafından ve lokal anestezi altında yapılır. İşlem sırasında zaten çok küçük iğneler kullanıldığı için hiçbir acı hissi olmaz. Saç mezoterapisi ile ilgili saçlı bölgeye saçların ihtiyacı olan aminoasit ve vitamin karışımı enjekte edilir. Bu sayede kılcal damarların besleyemediği ve zayıf olan saç kökleri bu sayede direkt olarak beslenir. Saç mezoterapisi seansları kişinden kişiye farklılık gösterilir. Her seans 15 dakika kadar sürer. İşlem sonrasında bir acı hissi oluşmaz. Seanslar genelde 1 ayda 2-3 seans olacak şekilde hekiminiz tarafından belirlenir. Yaş sınırı olmayan saç mezoterapi işlemi genel sağlık durumu iyi olan herkes için uygulanabilen bir tedavi yoludur. Saç mezoterapisi ile çeşitli nedenlerden aşırı dökülen ve zayıflamış saçlarınızı tekrar eski canlılığına kavuşturabilirsiniz.

Saç Mezoterapisi Yaptıranlar

 • Saçlarımdaki yoğun dökülmeden dolayı bölgesel kellik başlangıcı vardı. Erkenden önlem almak için saç mezoterapisi yaptırdım. Sonuçta saçlarım eskisinden daha gür ve daha sağlıklı durumdalar.

 • Saç mezoterapisi ile saçlarım yeniden dönmüş gibi oldular. Daha parlak ve güzel görünüyorlar. Çok memnun kaldım.

 • Biraz endişe ve korku duysam da saç mezoterapisi yaptırdım. Hekimim tüm süreçte bana destek verdi. Saçlarım şimdi daha canlı daha sağlıklı ve daha gür.

 • Aşırı dökülen saçlarımı kestirmek istemediğim için saç mezoterapisine gittim. İşlemden çok memnun kaldım. Saçlarım daha hızlı uzuyor ve yeni saçlarım çıkıyor. İşlemden çok memnun kaldım.

Saç Mezoterapisi Yan Etkileri

Saç mezoterapisi işleminin belirlenmiş herhangi bir yan etkisi tespit edilmemiştir. Bununla birlikte en fazla şişlik,ödem ve kızarıklık oluşabilir. İşlem esnasında kullanılacak olan takviye maddelere karşı bir alerjinizin olup olmadığı ise hekiminiz tarafından tedavi öncesinde belirlenerek size özel bir karışım hazırlanır. Saç mezoterapisi işleminin olumlu sonuçlanması ve işlemin daha kalıcı olması için işlem öncesinde kullandığınız bir ilaç veya rahatsızlığınız varsa hekiminizle mutlaka paylaşmanız gereklidir.

Saç Mezoterapisi Fiyatları

Saçlar için etkili bir ilaç olan saç mezoterapisi fiyatları semtten semte, bölgeden bölgeye, uygulanan takviye karışıma, uygulama yapılacak bölgenin genişliğine bağlı olarak değişir.

Saç Mezoterapisi Önce Sonra

Saç mezoterapisi sonrasında farkı görmek için mutlaka öncesi-sonrası fotoğrafları çekilerek bir karşılaştırma yapılır. Saç mezoterapisi öncesinde saçlar zayıf ve mat halde iken işlem sonrasında ilk seans itibariyle saçlara daha canlı ve güçlü hale gelir. Siz de saçınızdaki dökülmelerden kurtulmak daha dolgun ve çekici saçlara sahip olmak için saç mezoterapisi yaptırabilirsiniz. Ağrısız, acısız, konforlu bir yöntem olan mezoterapi ile daha sağlıklı saçlara sahip olmak kolaydır. Yüzdeki ve genel olarak fiziksel görünümü en çok etkileyen unsurlardan birisi kesinlikle saçlardır. Saçların seyrek ve zayıf olması kişinin özgüvenini de düşürür. Saç mezoterapisi ile saçlarınızı yeniden canlılığına kavuşturmak mümkündür.

bottom of page